A A
Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w Rzeszowie / 20 – 27 września 2019

KRYTYKA MUZYCZNA 2.0

Program „Krytyka muzyczna 2.0” został stworzony i zainaugurowany przez Instytut Muzyki i Tańca w 2011 roku. Celem programu jest rozwój i podnoszenie jakości polskiej krytyki muzycznej. Adresowany jest do polskich muzykologów, teoretyków muzyki, recenzentów i krytyków, oraz do osób reprezentujących szeroko rozumianą humanistykę, które zainteresowane są poznaniem zasad krytyki muzycznej lub chcą polepszyć swój warsztat w dziedzinie publicystyki muzycznej.

Program obejmuje kształcenie uczestników w obszarach krytyki muzyki koncertowej oraz krytyki operowej i baletowej. Na każdą edycję programu składa się wykład teoretyczny, warsztaty z wybranej dziedziny krytyki muzycznej oraz publikacja napisanych przez uczestników tekstów.

VII edycja programu w roku 2019 odbyła się podczas trwania Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w Rzeszowie (20-27 września 2019 r.). Zakwalifikowani uczestnicy wzięli udział w warsztatach pisania o muzyce prowadzonych przez    dr Danutę Gwizdalankę oraz w jury – panelu krytyków, oceniającym prezentacje artystyczne w trakcie Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w Rzeszowie. Ponadto uczestnicy programu wzięli udział w wykładzie prof. Ireny Poniatowskiej pt. „O  narodowości  w muzyce polskiej od czasu zaborów do  współczesności” oraz spotkaniu autorskim promującym książkę „100 lat z dziejów polskiej muzyki” dr Danuty Gwizdalanki.

W programie udział wzięło pięcioro uczestników:

Katarzyna Bazgier
Agata Krajewska
Dariusz Marciniszyn
Karolina Markowska
Paweł Wołowicz

Zapraszamy do pobrania broszury, w której znajdują się dalsze informacje o programie, jak również teksty uczestników siódmej edycji programu „Krytyka muzyczna 2.0”.  

ORGANIZATOR
WSPÓŁORGANIZATOR
PATRONAT NARODOWY PREZYDENTA RP
PATRONAT NARODOWY
PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ ANDRZEJA DUDY
W STULECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOSCI
PARTNERZY
PATRONI MEDIALNI
Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej
im. Stanisława Moniuszki w Rzeszowie
20 – 27 września 2019


Wszelkie Prawa Zastrzeżone 2018 Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki.
Instytut Muzyki i Tańca w Warszawie
Dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego